Co każda kobieta powinna mieć zawsze przy sobie, czyli tajemnice damskiej torebki

Nie od dziś wiadomo, że kobieca torebka to miejsce gdzie znaleźć dosłownie wszystko. Nie jest to złe, przeciwnie, często może nam to bardzo pomóc. Skrywa ona wiele tajemnic. Czy jesteście gotowi by je poznać?

Torebka – co powinno się w niej znaleźć?

Nie ma idealnego przepisu, co w kobiecej torebce znajdować się powinno. Ba! Nie ma dwóch takich samych (a właściwie tak samo wyposażonych) na świecie. Każda Kobieta jej wyposażenie uzależnia od potrzeb zarówno swoich, jak i bliskich. W dalszej części tekstu dowiesz się o rzeczach, które mogą się przydać, zatem w torebce lub plecaku znaleźć się powinny. Nieco krzywdzące może okazać się wspominanie tylko o tych pierwszych, w końcu nie jest ważne z czego korzystamy tylko to, czy spełnia swoją rolę.

Czy wszyscy noszą torebki?

Bardzo wiele kobiet uważa torebki za przydatny element garderoby, dlatego ma ich przynajmniej kilka (choć są takie osoby, które w swojej kolekcji mają ich nawet kilkadziesiąt!). W dzisiejszych czasach coraz częściej torebki noszą także mężczyźni. Co tu dużo pisać, zmienia się światopogląd i moda – w końcu mamy równouprawnienie.  Można spotkać również panie, które bardzo ich nie lubią, za to z przyjemnością sięgają po plecaki, worki.

Jak wybrać tę najlepszą?

Torebkę należy dopasować do siebie. Podczas zakupów warto zwracać uwagę nie tylko na ładny wygląd, ale również na funkcjonalność. Warto zastanowić się nad tym co w niej nosimy oraz nad jej wielkością, a także tym po co jej potrzebujemy (innej wielkości zakupimy gdy zechcemy wybrać się na przyjęcie, inną do użytku codziennego).

Jakie tajemnice kryje kobieca torebka?

Wszystko! Tak naprawdę można w damskiej torebce można znaleźć znaleźć wszystko, dlatego waży swoje (nawet kilka kilogramów). Zawartość torby osoby młodej, singielki lub mężatki bez dzieci znacznie różni się od zawartości torby matki niemowlęcia lub dziecka w wieku kilku lat.

Z pewnością w tym miejscu każda kobieta umieści portfel, telefon oraz artykuły higieniczne: podpaski, tampony, chusteczki nawilżane zwykłe oraz do użycia intymnego, a także coraz bardziej popularny kubeczek menstruacyjny. Często w torbie są chusteczki higieniczne oraz do demakijażu, płatki kosmetyczne, a także kosmetyki: szminka, tusz do rzęs, czy podkład (jest to sprawą indywidualną).

Ważne również są artykuły spożywcze: do torebki możemy włożyć pudełka z obiadem (popularne lunchboxy), który zjemy w pracy lub szybkie przekąski, które nie brudzą: orzechy, pistacje, batoniki, różnego rodzaju słodycze. Wszystko, co może okazać się potrzebne w sytuacji nieprzewidzianej.

Co może okazać się odrobinę zaskakujące – w damskiej torebce powinny być również leki przyjmowane na co dzień (na choroby przewlekłe, tabletki antykoncepcyjne, itp.) lub incydentalnie (na alergię, inhalator, tabletki przeciwbólowe). Aby czuć się bezpiecznie możemy zaopatrzyć się również w plastry oraz specjalne plastry na odciski. Warto również do niej włożyć butelkę wody (może służyć w dwojaki sposób: jako napój oraz do opłukania rąk).

Torebka kobiety – mamy kryje w sobie wiele rzeczy. Z pewnością znajdziemy w niej artykuły do pielęgnacji dziecka: kilka pampersów, chusteczki nawilżające, krem na odparzenia. Nie każda z pań używa oddzielnej torby dla dziecka toteż w swojej wszystko co może się przydać: smoczki, zabawkę, przekąski, picie i wiele innych rzeczy, które metodą prób i błędów okazały się konieczne.

Zawartość damskiej torebki to rzecz indywidualna, jednak jest jedna rzecz, która łączy wszystkie panie: zapobiegliwość. Starają się one być zabezpieczone w każdej sytuacji. Niejednokrotnie prowadzi to do śmiesznych sytuacji gdy w torebce znajdziemy młotek, śrubokręt lub śrubki.

Zatyczki do uszu w damskiej torebce

W obecnym czasie coraz częściej zdajemy sobie sprawę z negatywnego wpływu hałasu na słuch. Stopery coraz częściej zaczynają stanowić jeden z elementów wyposażenia torebek. W jakich sytuacjach można z nich skorzystać? Jakie wybrać?

Wbrew pozorom – jest to bardzo złożone pytanie. Na decyzję, którą podejmiemy, na to, co trafi do torebki (która niestety ma ograniczoną pojemność) wpływ mają różne czynniki. Przede wszystkim na początku warto określić kto będzie użytkownikiem stoperów: można zakupić zatyczki dla dorosłych lub dla dzieci oraz przemyśleć sytuacje, w których mogą się przydać. Zatyczki jednorazowe MULTI 10 i TUBE są bardzo dobrym wyborem ponieważ można z nich skorzystać w wielu sytuacjach, doskonale nadają się do użytku w przypadku incydentalnego nastawienia na hałas lub podczas krótkiego przejazdu komunikacją miejską. Wybierając się do pracy w torebce/plecaku powinny znaleźć się stopery do użytku w biurze  lub w środowisku przemysłowym, pracy na hali produkcyjnej, itp.

Wyżej zostało wspomniane, że warto przemyśleć nasze plany na dany dzień. Ma to znaczenie ponieważ właśnie wtedy możemy dobrze zaopatrzyć się w ochronniki słuchu. Wiedząc, że w późniejszej części dnia wybierzemy się na basen – do torebki włożymy wodoszczelne zatyczki, na strzelnicę – stopery do uprawiania strzelectwa, na motor – do sportów motorowych, na koncert – stopery chroniące słuch, pozwalające jednak cieszyć się muzyką. W torebce mogą znaleźć się zatyczki, których możemy użyć podczas podróży: samolotem (damska torba jest traktowana zwykle jako bagaż podręczny) lub innymi środkami lokomocji.

Co może zaskakiwać, warto do torebki włożyć również wielorazowe zatyczki HASPRO SLEEP UNIVERSAL, z których skorzystać możemy w naprawdę wielu sytuacjach, chociażby podczas odpoczynku w hotelu. Ich największym atutem jest właśnie wyżej wspomniana wielorazowość.

Jeżeli poszukujemy czegoś małego (w końcu w torebce jest ograniczone miejsce) warte uwagi są zatyczki formowane: zajmują naprawdę mało tak nam potrzebnej przestrzeni.

A może Ty masz jakieś przedmioty, które uważasz, że zawsze warto przy sobie mieć, a nie zostały wymienione w tekście? Jeśli tak – podziel się taką informacją, skomentuj ten tekst w naszych social mediach!