Hałas a kobiety w ciąży

Słuch to bardzo delikatny zmysł. Dbać o niego powinniśmy wszyscy lecz ciąża to stan szczególny, niezwykły; moment, w którym powinno zwrócić się szczególną uwagę na również na otaczający nas świat i wyeliminować wszystko co szkodliwe oraz – zadbać o zdrowie. Czy zatyczki do uszu, ochronniki słuchu okażą się pomocne w tym czasie, pomogą uzyskać ten cel?

Przed ciążą – jak się do niej przygotować?

Ciąża to taki czas w życiu kobiety, w którym w jej organizmie zachodzi bardzo dużo zmian. Zanim rozpocznie się starania o dziecka warto przygotować swoje ciało do wysiłku jaki czeka nas przez te kilka miesięcy – łykać kwas foliowy, suplementować witaminy.

Dobrym pomysłem jest również wybranie się na wizyty lekarskie (na przykład do ginekologa, dentysty), ustabilizowanie spraw zdrowotnych (w przypadku chorób przewlekłych) oraz wykonanie badań laboratoryjnych.

Jest to bardzo ważne ponieważ pozwoli uniknąć problemów ze zdrowiem w tym szczególnym czasie.

Tak, jak zaopatrujemy się w przydatne w tym czasie leki, kosmetyki, kompletujemy wyprawkę dla nowego członka rodziny, tak warto w domowej apteczce mieć również zatyczki do uszu. Mogą okazać się przydatne w chwili, w której zupełnie się tego nie spodziewamy.

Ciąża i hałas – wpływ niechcianych dźwięków na matkę i dziecko

Kobiety oczekujące dziecka powinny zwrócić uwagę, by – w miarę możliwości, nie znajdować się pod regularnym wpływem dźwięków głośnych, o dużym natężeniu. Dlaczego? Ponieważ mają one wpływ nie tylko na nią. Również płód odczuwa ich działanie. Incydentalne narażenie na hałas nie powinno wywoływać negatywnych skutków (a więc zachowując środki bezpieczeństwa można wybrać się na przykład na koncert). Dopiero częste bycie pod wpływem bardzo głośnych dźwięków może mieć negatywne skutki, spowodować nawet utratę słuchu u maleństwa.

Warto wspomnieć, że niektóre dźwięki mogą być dla dziecka przyjemne, dlatego dobrym pomysłem jest mówienie do niego lub włączanie muzyki: relaksacyjnej lub takiej jaką lubimy.

Jak przeciwdziałać niechcianym dźwiękom?

Przeciwdziałać hałasowi jest bardzo trudno, zresztą – nie zawsze jest taka możliwość. Jeśli głośne dźwięki wytwarzane są przez nas, podczas słuchania muzyki, oglądania telewizji czy prac domowych – problemu nie ma gdyż zawsze można zmienić jego natężenie, wyłączyć sprzęt.

Inaczej jest w momencie gdy docierają do nas drażniące, wręcz niechciane odgłosy wytwarzane przez kogoś innego, hałas uliczny w dużych miastach – tutaj istnieją ograniczone możliwości działania: mamy możliwość rozmowy z osobą, która hałasuje, wsparcia się interwencją policji lub zamknięcia okna.

Czy warto sięgnąć po zatyczki do uszu?

Hałas to zjawisko szkodliwe dla wszystkich (nie tylko dla kobiet oczekujących pociechy)  dlatego powinniśmy pilnować by nie pozostawać długo pod jego wpływem. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, dlatego nawet w ciąży powinno dbać się o jego komfort. Wprawdzie zatyczki do uszu pomogą tylko przyszłej mamusi, jednak jej samopoczucie odczuwane jest przez płód znajdujący się w macicy.

Do dziecka docierają nie tylko uciążliwe hałasy z zewnątrz, czuje ono także rozdrażnienie, zdenerwowanie mamy. Dlatego, aby zniwelować takie odczucia związane z niechcianymi dźwiękami – powinna ona sięgnąć po stopery do uszu. W jakich sytuacjach może to zrobić? Przede wszystkim – gdy przeszkadzają odgłosy głośnych, nieplanowanych imprez, a także dźwięki docierające z ulicy: samochodów, autobusów, karetek.

Istnieje możliwość odgrodzenia się od hałasu dzięki skorzystaniu z zatyczek do uszu. Aby móc spędzić przyjemny czas, zrelaksować się, zasnąć warto sięgnąć po zatyczki przeciwhałasowe – przyniosą one wiele dobrego, wspierają walkę o dobre samopoczucie kobiety.

Sen w ciąży to rzecz bardzo ważna, dlatego warto zrobić wszystko by był on jak najbardziej wydajny, zdrowy, dający energię. W momencie gdy pojawia się coś, co przeszkadza – trzeba doprowadzić do wyeliminowania tego. W przypadku gdy bliska osoba chrapie pozostaje tylko jedno wyjście – użycie zatyczek do uszu na chrapanie. Pozwolą one na odgrodzenie się od niechcianego dźwięku, zapewnią wydajny i regenerujący sen.

Szeroki wybór zatyczek do uszu – nasz znak rozpoznawczy

Firma Haspro jest producentem zatyczek do uszu. W swojej ofercie posiada wiele modeli stoperów do uszu. Można używać ich w momencie narażenia na działanie hałasu, a także na przykład na basenie (zapobiegają infekcjom wywoływanym przez działanie wody), podczas podróży, koncertów, uprawiania sportów motorowych i strzeleckich, a także podczas pracy np. w biurze i podczas snu!

Jeśli chodzi o rodzaj stoperów: przydatne okazać mogą się zatyczki do uszu na wymiar, zatyczki formowane, uniwersalne i jednorazowe (Multi10, Tube 50). Są też kolorowe zatyczki do uszu – wybierać możemy z szerokiej gamy barw.

Będąc początkującym ich użytkownikiem – warto przetestować wszystkie rodzaje i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Pozwoli to na odpowiedni dobór, daje też uczucie satysfakcji i przyjemność. Dzięki temu czujemy się komfortowo – w końcu nie docierają do nas niechciane dźwięki. Co ważne – nie ma żadnych przeciwwskazań do używania zatyczek przeciwhałasowych przez kobiety w ciąży.

Zatyczki Haspro to produkt wspierający ochronę słuchu!