Muzyka i koncert

Filter

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Jesteś muzykiem lub dj-em? Często chodzisz do klubów lub na koncerty, a w domu lubisz podkręcić głośność na full? Pamiętaj, że głośna muzyka to przyjemność, jednak niesie ze sobą wiele zagrożeń, z których nie zdajemy sobie sprawy,  z pomocą przychodzą nam stopery do uszu.

Muzyka i koncert

Dla wielu ludzi kontakt z muzyką to przepis na relaks. Często jest ona słuchana w trakcie/po pracy, dla odprężenia, cichutko lub głośno. Może towarzyszyć podczas wykonywania wielu czynności w życiu zawodowym oraz prywatnym.

Dla niektórych pasja stała się pracą. Muzycy, którzy pracują w filharmoniach, grają na różnego rodzajach koncertach, czy dj-e wiele godzin spędzają obcując z dźwiękami.

Długie i częste doświadczanie zanieczyszczenia hałasem, przebywania w miejscu, w którym jest głośno ma niebagatelny wpływ na zmysł słuchu człowieka. Osoby zawodowo związane z muzyką często doświadczają problemów ze słuchem, niekiedy prowadzących do głuchoty.

Takie zagrożenie nie jest rzadkie. Na koncertach stosowane są różnego rodzaju systemy nagłośnienia, zanieczyszczenie hałasem może tyczyć się na przykład muzyków koncertowych, obsługi, pracowników ochrony (dbających o bezpieczeństwo) oraz osób zajmujących się muzyką instrumentalną, Znaczącą liczbę decybeli wytwarzają np bębny, trąbki, saksofony i inne instrumenty. Dodajmy, że ich słyszenie nie jest incydentalne – praca zawodowa z nimi wymaga długich i wyczerpujących ćwiczeń.

Zadbaj o swój słuch razem z HASPRO

Dobrym pomysłem jest prowadzenie edukacji dotyczącej używania zatyczek przeciwhałasowych: często osoby chcące z nich skorzystać miewają obawy związane z selekcją dźwięków, boją się, że ich używanie sprawi, że nie będą nic słyszeć, a korzystanie z nich może być bezcelowe. Nic bardziej mylnego. Zatyczki do uszu firmy Haspro skutecznie obalają ten mit: idealne dopasowanie oraz zastosowanie filtrów odgrodzi od hałasu, nie sprawi jednak, że nie będziemy nic słyszeć.

Podczas relaksu wśród dźwięków zadbaj o komfort sąsiada

Muzyka sprawia przyjemność głównie osobom, które jej słuchają, dlatego obcując z nią obniżmy głośność, sięgnijmy po słuchawki (w obecnym czasie jest ich naprawdę wiele modeli – przewodowych lub bezprzewodowych). Trafnym pomysłem jest zastosowanie materiałów wygłuszających ponieważ niejednokrotnie słyszana jest przez ściany w budynkach wielomieszkaniowych. Taki uporczywy hałas, powtarzający się regularnie może wywoływać skutki uboczne w postaci bólów głowy, rozdrażnienia, rozkojarzenia.

Jakie zatyczki dla muzyków wybrać?

Zdecydowani na częste i długie obcowanie z dźwiękami powinni przedsięwziąć wszelkie środki, by w jak największym stopniu zapobiegać kłopotom ze słuchem. Dobroczynny wpływ mają regularne wizyty profilaktyczne u specjalistów (pozwalają na szybką reakcję w razie jakichkolwiek problemów) i stosowanie stoperów do uszu.

Producent zatyczek  do uszu – Haspro – posiada niezwykle bogatą ofertę produktów służących do ochrony słuchu: zatyczki do uszu do pracy, zatyczki formowane, jednorazowe, uniwersalne. Dostępne są także stopery do uszu, których możemy użyć na basenie, w podróży, w biurze; uprawiając sporty motorowe, strzeleckiei do snu.

Które zatyczki na koncert najlepsze? Wybierać możemy z  następujących modeli  Haspro Party Universal, Haspro Pro – indywidualne wkładki dla muzyków, Haspro Pure Music Universal Black, Haspro Pure Music Universal Blue i Haspro Pure Music Universal Violet. Wszystkie powyższe produkty doskonale sprawdzą się w środowisku muzyki, zapewniając ochronę słuchu jednocześnie dając radość z dźwięków.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Zatyczki na wymiar dostosowane do Twoich potrzeb

Jest to produkt innowacyjny, wykonany z  wielką dbałością, na indywidualne zamówienie. By móc cieszyć się zatyczkami na wymiar niezbędna jest wizyta w gabinecie. Taki rodzaj stoperów do uszu posiada bardzo wiele zalet, między innymi idealnie dopasowuje się do uszu. Nie ukrywamy – zapewniają one komfort użytkowania oraz niebywałą wygodę. Redukują niechciane dźwięki, wspierają dbanie o słuch.

Zatyczki silikonowe – wygodny produkt ochronny dla każdego

Tego typu zatyczki do uszu wykonane są z miękkiego, hipoalergicznego silikonu. Dużą zaletą jest bardzo wysoki współczynnik tłumienia obniżający poziom niepożądanych dźwięków aż o 23 decybele! Nie bez znaczenia jest też fakt, że są produktem wielorazowym, co zapewnia duże oszczędności.

Filtr