Dla dzieci

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Dla dzieci

Hałas otacza nas z wielu stron. Jego negatywnego działania doświadczają zarówno dorośli, jak i dzieci. Odczuwamy go w pracy na halach produkcyjnych i ulokowanych przy głównych ulicach biurach. Najmłodszym przeszkadzać mogą różne dźwięki: głośnej muzyki, telewizora, remontu, dobiegające z ulicy czy nawet rozmów podniesionym głosem! Jak chronić słuch dziecka? Pomóc w tym może wyeliminowanie źródła hałasu lub skorzystanie z zatyczek do uszu.

Warto zwrócić uwagę na problem pojawiający się w szkołach. To miejsce, w którym występuje bardzo duże natężenie hałasu. Dotyczy to szczególnie przerw, podczas których na korytarzach znajduje się wiele osób zróżnicowanych wiekowo, spędzających czas pojedynczo lub w grupach. Dziś dużym problemem jest korzystanie z głośników oraz telefonów komórkowych, które również mocno przyczyniają się do powstawania hałasu.

Duże natężenie dźwięków występuje też podczas lekcji wychowania fizycznego, kiedy uczniowie zajmują się grami zespołowymi: można usłyszeć bardzo głośny doping, krzyki wynikające z emocji i przekazywania dobrych rad.

Czy zatyczki do uszu są bezpieczne dla dzieci? Oczywiście! Są wielką pomocą w ochronie słuchu najmłodszych. Stosowanie ochronników jest bardzo ważne ponieważ powstawanie ubytków może przeszkadzać w nabywaniu umiejętności mowy oraz w budowaniu relacji społecznych.

Firma Haspro jest producentem zatyczek do uszu. Ma bardzo rozbudowaną ofertę: w stopery do uszu zaopatrzyć się mogą i dorośli i dzieci. Decydując się na wybór zatyczek przeciwhałasowych naszej firmy pierwszym krokiem powinno być określenie w jakim celu będą używane, czy sięgniemy po nie podczas koncertów, podróży, uprawiania sportów motorowych i strzeleckich na basenie, w biurze, w pracy, podczas snu. Można zakupić stopery do uszu jednorazowe, uniwersalne, zatyczki formowane i zatyczki na wymiar. Od decyzji zależeć będzie wiele – komfort, zdrowie i samopoczucie.

Zatyczki silikonowe (Fly) – wygoda w każdej sytuacji

Dziś świat stoi przed nami otworem. Wiele podróżujemy, wybierając miejsca bliskie i odległe. Korzystamy z różnych środków transportu – rowerów, samochodów, autobusów, busów. Coraz bardziej cieszy fakt, że podróże samolotem stają się powszechne, mniej ludzi się ich obawia. Pasażerami, pod opieką osób dorosłych, zostają coraz młodsze dzieci (niemowlęta i takie w wieku kilku lat).

Podróż samolotem wiąże się również z maleńkimi utrudnieniami. Decydując się na nią warto dowiedzieć się, czego możemy spodziewać się podczas niej. Przede wszystkim – trzeba być przygotowanym na zjawisko obniżenia ciśnienia, które ma duży wpływ na nasz słuch – wywołuje dość duży dyskomfort (jest ono całkowicie nieszkodliwe).  Także czas, spędzony w tym środku transportu jest mocno zróżnicowany: od 57 sekund w przypadku lotu krajowego (!) i 8 minut – lotu międzynarodowego do 17 godzin (tyle zajmuje przebycie trasy na linii Nowa Zelandia – Katar).

Wiedząc, ile czasu będzie trwała podróż w bagażu podręcznym powinny znaleźć się gumy do żucia i stopery do uszu niwelujące wspomniane wcześniej dokuczliwe wzrosty ciśnienia w uszach i szumy, a także zatyczki przeciwhałasowe. Taki produkt będzie odpowiedni dla osób, które mają nadwrażliwość na dźwięki i dla dzieci dość mocno reagujących na nieznane im zjawiska.

Dbając o komfort dziecka – zadbajmy również jego słuch. Idealnym produktem do ochrony słuchu pociechy są zatyczki Haspro Fly Kids Universal. Do ich wytworzenia użyto hipoalergicznego, mięciutkiego silikonu, który idealnie dopasowuje się do małego ucha. Zapewniają filtrację przewodu słuchowego.

To jednak nie jedyna zaleta tego modelu: używać ich mogą dzieci już od czwartego roku życia w także momencie narażenia na hałas: na przyjęciach, kinderbalach, w środkach transportu generujących duże natężenie dźwięków (samochodach, autobusach, tramwajach czy samolotach).

Podaruj dziecku zdrowie kupując zatyczki do uszu firmy Haspro!

Filtr