Sporty strzeleckie

Dziś wiele osób zainteresowanych jest replikami broni, a sporty takie jak Paintball oraz ASG (Air Soft Gun) cieszą się coraz większą popularnością. Różnią się używanymi akcesoriami, kulkami – cel jest jeden – pokonać przeciwnika. Z bronią oraz strzelectwem związane są także wizyty na strzelnicach. Mogą to być ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu. To miejsca, które generują huk i hałas.

Bardzo często z takich miejsc korzystają osoby, u których praca zawodowa wymaga aktywności fizycznej i posiadania broni,  regularnego ćwiczenia umiejętności w posługiwaniu się nią. Dotyczyć to może policji (policjantów, antyterrorystów, itp.), wojskowych, oraz ludzi zajmujących się strzelectwem zawodowym (w skład którego wchodzą trzy dyscypliny: pistolet, strzelba, karabin). Korzystają oni z miejsc do tego przystosowanych, nie komercyjnych.

Głośne dźwięki występują podczas spędzania czasu na rozgrywkach Paintballa i ASG. Strzelectwo to też czynność wywołująca hałas. Huki wystrzałów mają bardzo duży wpływ na nasz zmysł słyszenia. Dlatego w wyposażeniu strzelnic powinny znajdować się słuchawki chroniące słuch i zatyczki przeciwhałasowe.

Na niechciane dźwięki mogą też być narażone osoby towarzyszące oraz te, które znajdują się w pobliżu miejsca, w którym odbywają się ćwiczenia strzeleckie (mieszkają, pracują obok). Istnieje wtedy możliwość zabezpieczenia się przed zanieczyszczeniem hałasem: można zaopatrzyć się w różnego rodzaju stopery do uszu: zatyczki do uszu jednorazowe, uniwersalne, zatyczki do uszu na wymiar lub formowane.

Firma Haspro jest producentem zatyczek do uszu, w ofercie posiadamy wyspecjalizowane ochronniki słuchu. Dostępne są zatyczki do uszu różnego rodzaju: na basen, do używania podczas podróży i koncertów, a także uprawiania sportów motorowych, do snu, biura i pracy. Jak widać – kompleksowo zadbamy o Twój słuch!

Do uprawiania sportów strzeleckich szczególnie polecamy zatyczki przeciwhałasowe Haspro Shooter oraz Haspro Shooter Uniwersal. Idealnie nadają się do ochrony słuchu, zapewniają komfort. Są produktem prostym w użyciu.

Zatyczki na wymiar

Zatyczki na wymiar są produktem dostępnym w szerokiej gamie kolorystycznej, co oznacza, że można wybierać spośród naprawdę wielu kolorów! Jednak najważniejszą cechą takiego rodzaju stoperów do uszu, czymś co je wyróżnia jest wręcz idealne dopasowanie zapewniające ochronę przed niechcianymi, uporczywymi dźwiękami. Wykonanie z silikonu medycznego zapewnia komfort, daje poczucie przyjemności. Aby móc cieszyć się zatyczkami do uszu na wymiar niezbędna jest wizyta u naszych doradców. Służą oni radą oraz wsparciem, pomagają w odpowiednim doborze.

Zatyczki silikonowe

Zatyczki do uszu silikonowe – artykuł wyprodukowany z najlepszej jakości silikonu medycznego (dodajmy, hipoalergicznego!). Filtr akustyczny, w który są wyposażone zapewnia obniżenie docierających do uszu dźwięków aż o 23 decybele. Do zakupienia w wielu kolorach, każdy znajdzie taki, który mu odpowiada. Produktu używać mogą zarówno dorośli  jak i dzieci.

Zatyczki formowane

Zatyczki formowane to artykuł wykonany z formowalnego silikonu; wspierający ochronę słuchu: chroni przed uporczywymi, trudnymi do zniesienia hałasami. Jest to produkt wyróżniający się spośród innych wspomnianą możliwością formowania. Dzięki temu potrafią wręcz idealnie dopasować się do kanału słuchowego. Posiadają wysoki współczynnik tłumienia. Stopery do uszu formowane dostępne są w różnych kolorach: niebieskim, różowym, miętowym.

Zatyczki piankowe

Zatyczki piankowe to produkt bardzo często używany, powszechny, a przy okazji mały – nie zajmuje wiele miejsca. Idealnie nadaje się do ochrony słuchu, ma bardzo wysoki współczynnik tłumienia wynoszący aż 38 decybeli! Wykonane zostały z delikatnej, miękkiej pianki poliuretanowej. Ich aplikacja jest niezwykle prosta i szybka, a komfort, który zapewniają – bardzo duży. Wzrok użytkownika przyciąga kolorystyka, produkt dostępny jest w barwie różowej, niebieskiej, miętowej oraz żółtej.