Sporty motorowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Szybka jazda motocyklem i poczucie wolności, jakie temu towarzyszy, to prawdziwa frajda. Należy jednak pamiętać, że w czasie jazdy nasz słuch narażony jest na szkodliwe działanie szumu wiatru, który jest bardzo niebezpieczny, ponieważ jest stały, głośny i nie można od niego uciec.

Sporty motorowe

Sporty motorowe od wielu lat cieszą się niebywałą popularnością. Jest to wprawdzie hobby całoroczne – oznacza to, że wiele osób podróżując tym jednośladem nie zważając na porę roku. Jednak bardzo często, z momentem pojawienia się pierwszych cieplejszych promieni słonecznych, na ulicach miast pojawia się coraz więcej pasjonatów tego sportu. Mogą jeździć samotnie, ale niejednokrotnie, przebywając w domach słyszymy ryk wielu silników – co oznacza wyjazd grupy motocyklistów.

Poruszamy się nimi w różnych miejscach: po ulicach miast, poza terenem zabudowanym. Wybierane są takie, w których można rozwinąć dużą prędkość.

Sporty motorowe są bardzo popularne, dlatego w niektórych miastach powstały miejsca, tory, na których przeprowadzane są zawody sportowe.

Ochrona słuchu, a sporty motorowe

Dbajmy o bezpieczeństwo – podczas korzystania z tego środka transportu chrońmy głowę zakładając sobie (i pasażerowi) kask.

Czy jazda motorem jest szkodliwa dla ucha? Motocykle to jednoślady, które emitują bardzo głośne dźwięki. Można powiedzieć, że w ich przypadku może być mowa o zanieczyszczaniu środowiska hałasem, zwłaszcza jeśli przekraczają one możliwą do emisji liczbę decybeli zapisaną w prawie (wynosi ona do 94 – 96 dB).

Dźwięk motocykla dla wielu osób może stać się bardzo uciążliwy, niechciany. Są one, nie ukrywajmy, pojazdami głośnymi. Zdarza się również, że pasjonaci bardzo często wprowadzają zmiany w swoich maszynach w ten sposób, aby były one jeszcze głośniejsze (co, dodajmy, nie zawsze jest zgodne z prawem).

Takie dźwięki mogą przeszkadzać i w dzień i w nocy, jednak jeśli chodzi o motocykle i ich uciążliwość, jest ona większa w nocy. To coś, czego w nocy słyszeć nie chcemy – wybudza ze snu, a hałas jest nieporównywalny do tego podczas dnia.

Również na torach motocyklowych/wyścigowych można zanotować bardzo duże natężenie dźwięków wytwarzanych przez maszyny. W momencie gdy przeprowadzane są zawody sportowe w tej dziedzinie dochodzi do tego muzyka oraz doping kibiców.

Czy hałasowi wytwarzanemu przez motocykle da się zaradzić? Przede wszystkim podczas zakupu mieszkania / domu warto zwrócić uwagę w jakiej okolicy się znajduje, zasięgnąć opinii sąsiadów. W momencie gdy już jesteśmy mieszkańcami – dobrym pomysłem jest zastosowanie rozwiązań wygłuszających, zamontowanie dźwiękoszczelnych okien.

Jakie zatyczki do uszu na motor?

Wielką pomocą w ochronie słuchu są zatyczki przeciwhałasowe. Możemy skorzystać z naprawdę wielu modeli: do uprawiania sportów motorowych, do snu (zatyczki do uszu do spania będą dobrym wyborem chroniącym nas przed niespodziewanym obudzeniem się pod wpływem hałasu), do pracy czy do biura. Skorzystamy ze stoperów do uszu jednorazowych, uniwersalnych, zatyczek do uszu formowanych oraz na wymiar.

Firma Haspro to producent zatyczek do uszu – w swojej ofercie ma też takie stopery do uszu, których możemy używać podczas uprawiania sportów strzeleckich, na basenie, podczas koncertów i podróży.

Zatyczki na wymiar – produkt premium dla osób wymagających

Zatyczki na wymiar – pierwszy krok do Twojego komfortu! Ten rodzaj stoperów do uszu jest niezwykle wygodny. Cechuje się niezwykłą dbałością o szczegóły i idealnym dopasowaniem do ucha. Dzięki wizycie u nas oraz wsparciu i radom naszych pracowników zapewnisz sobie prawie bezwzględną ciszę, co jest ogromnym wsparciem dla zdrowia.

Zatyczki silikonowe – komfort na każdą kieszeń

Ten rodzaj stoperów do uszu wykonany został z medycznego silikonu, cechującego się hipoalergicznością. Doskonale dopasowują się do uszu dorosłych, w niektórych sytuacjach mogą też z nich korzystać dzieci od czwartego roku życia. Dzięki posiadaniu filtra akustycznego następuje obniżenie hałasu docierającego do naszych uszu aż o 23 decybele! Produkt dostępny w wielu wariantach, również kolorystycznych

Filtr