Praca i przemysł

Filter

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Praca i przemysł

Praca – miejsce w którym niemal codziennie spędzamy wiele godzin. Obowiązki zawodowe wykonywać możemy w naprawdę wielu miejscach. Zanieczyszczenie hałasem to zjawisko wspólne dla bardzo dużej liczby zawodów. Pomocą w ochronie słuchuzatyczki przeciwhałasowe.

Chroń swoje uszy przed hałasem w pracy

Szczególnie narażone na działanie hałasu są osoby zajmujące się pracami budowlanymi, korzystające z narzędzi emitujących głośne dźwięki (młotów pneumatycznych, udarowych itp). W fabrykach, na liniach produkcyjnych i miejscach, gdzie jest wiele ludzi oraz sprzętów.

Pracując w takich zawodach warto, w miarę możliwości, sięgnąć po stopery do uszu i chronić swój słuch.

Z zatyczek do uszu do pracy skorzystać powinny osoby, które przez długi czas znajdują się pod wpływem hałasu. Może występować  w biurze, w jego otoczeniu, ale także podczas wypełniania obowiązków zawodowych w domu, w tzw. home office.

Dbając o miejsce pracy zadbajmy też o warunki podczas niej. Rozproszenie spowodowane hałasem zwiększa ryzyko popełniania błędów, a pozostawanie pod jego częstym wpływem może szkodzić zdrowiu, powodować dolegliwości bólowe (np. głowy), rozdrażnienie, rozkojarzenie.

Niechciane dźwięki podczas pracy mogą pochodzić z różnych rzeczy: mogą emitować je taśmy produkcyjne, wyspecjalizowane maszyny, ale także rozmowy ludzkie. Słyszymy także odgłosy dochodzące z otoczenia budynku, w którym się znajdujemy, na przykład samochodów, komunikacji miejskiej czy karetek i innych pojazdów uprzywilejowanych.

Zatyczki do pracy. Jak wybrać?

Dobrze, że zwiększa się świadomość i coraz więcej ludzi sięga po zatyczki do uszu – to decyzja dobroczynna dla słuchu, wspierająca dbanie o ten delikatny zmysł. Przed zakupem warto zastanowić się, które będą dla nas odpowiednie, pasujące do środowiska, w którym przebywamy.

Haspro to producent zatyczek do uszu. W ofercie znajdziemy wyspecjalizowane ochronniki słuchu, których użyć możemy podczas uprawiania sportów strzeleckich i motorowych, w biurze, na basenie, a także podczas podróży, koncertu lub snu!

Jakie zatyczki najlepsze do pracy w hałasie? Skorzystać możemy z różnych modeli, z zatyczek do uszu na wymiar, jednorazowych, uniwersalnych oraz  zatyczek formowanych. To produkty idealnie chroniące uszy przed dźwiękami o dużym natężeniu.

Zatyczki na wymiar – perfekcyjna ochrona słuchu

Zatyczki do uszu na wymiar to artykuł idealnie dopasowany do osoby pragnącej chronić swój słuch. Zapewniają niebywały komfort. Aby móc cieszyć się ciszą konieczna jest wizyta u naszych doradców, którzy służą radą oraz swoją wiedzą. Silikonowe zatyczki do uszu na wymiar z pewnością każdej sytuacji, w której potrzebować będziemy odgrodzenia  od hałasu. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Wspierają oszczędność – tego produktu używać można wielokrotnie!

Zatyczki silikonowe – ochrona słuchu dla każdego

Silikon medyczny o właściwościach hipoalergicznych to doskonały materiał. Zatyczki do uszu, do których go użyto dostępne są w wielu miejscach, a ceny są przystępne. Stopery do uszu wykonane z silikonu posiadają filtr akustyczny, który sprawia, że hałas docierający do naszych uszu jest obniżony aż o 23 decybele. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju ochronników słuchu jest możliwość wielokrotnego ich używania – co w następstwie prowadzi do oszczędności.

Zatyczki piankowe – codzienny komfort słuchu

Kolorowe zatyczki do uszu to doskonały pomysł! Stopery do uszu wykonane z pianki dostępne są w kilku, przyciągających wzrok pastelowych barwach: miętowej, różowej, żółtej oraz niebieskiej. To oczywiście nie wszystkie zalety tego produktu. Oprócz tego, że swoją kolorystyką przyciągają wzrok – mają duży współczynnik tłumienia. Słyszane hałasy obniżają aż o 38 decybeli. Ten rodzaj zatyczek przeciwhałasowych wykonany został z bardzo miękkiego materiału.

Mówi się, że ochrona słuchu to bardzo ważna sprawa – zatyczki piankowe doskonale sprawdzą się w tym celu – jest to jeden z najpowszechniejszych rodzajów stoperów do uszu.

Filtr