Samolot i podróż

Filter

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Samolot i podróż

Podróże to bardzo przyjemny sposób spędzania wolnego czasu, a często też wypełnianie obowiązków służbowych. Wybieramy różne środki lokomocji. Na decyzję w tej kwestii wpływ mają naprawdę różne czynniki. Dotyczyć mogą one na przykład odległości, możliwości pieniężnych, samopoczucia, zdrowia czy nawet… towarzystwa.

Podróżujemy głównie służbowo, turystycznie, odwiedzamy bliskie nam osoby. Aby dotrzeć szybciej do celu, w miejsce nam odległe decydujemy się na lot samolotem, statki są dziś dużo mniej popularnym środkiem transportu, takim, z którego korzystamy głównie (choć nie zawsze) w celach turystycznych ponieważ rejsy mogą trwać zdecydowanie dłużej. Z kolei gdy odległość nie jest duża, być może nawet często (lub codziennie) pokonywana – wybieramy rower, samochód, komunikację miejską. Busem czy pociągiem udamy się np. w podróż międzymiastową.

 

Jadąc na rowerze, przemieszczając się ruchliwymi ulicami warto pamiętać o bezpieczeństwie, używać stoperów do uszu, ale korzystać z takiego modelu zatyczek przeciwhałasowych, które nie powodują wyeliminowania wszystkich dźwięków,  za to znacznie obniżają liczbę decybeli, sprawiając że wywołują one mniej szkód. Ochrona słuchu jest bardzo ważna, tak samo jak i nasze bezpieczeństwo!

Ochrona słuchu podczas lotu samolotem

Inaczej sprawa ma się kiedy decydujemy się na podróż poza nasz kraj. Oczywiście, w niektórych przypadkach nadal istnieje możliwość przejazdu autokarem/busem albo pociągiem, jednak nie docierają one wszędzie, a sama podróż trwać może nawet ponad dobę. Jest to, nie ukrywajmy – uciążliwe, a często i drogie.

Osoby pragnące przemieścić się poza granice kraju najczęściej, jak już wspomniano, decydują się na lot samolotem. To środek lokomocji, który w dzisiejszym czasie staje się coraz tańszy. Za jego wyborem przemawia również fakt, że wiele lotów cechuje się oszczędnością czasową. Mimo komfortu podczas podróży mogą spotkać małe niedogodności (zwykle istnieje możliwość zaradzenia im).

Obniż ciśnienie w uszach specjalnymi zatyczkami 

Czy zatyczki do uszu pomagają w samolocie? Oczywiście.

Podczas lotu samolotem, w momencie startu oraz lądowania powinniśmy przedsięwziąć środki wspierające w walce z wysokim ciśnieniem w uszach. Do tego celu doskonale sprawdzą się dwie rzeczy: guma do żucia oraz zatyczki do uszu. Jeśli zaś chodzi o niemowlęta – z pewnością ulgę w tych momentach przyniesie im karmienie (piersią lub butelką). Taka różnica ciśnienia dokucza szczególnie dzieciom (choć nie tylko).

Hałas podczas podróży to zjawisko ogromnie uciążliwe, generowane zarówno przez maszyny jak i przez pasażerów (dorosłych i dzieci). Nabodźcowanie dźwiękami to problem ponieważ nie zawsze jest możliwość zmiany miejsca.

Zatyczki do uszu w podróży – które wybrać?

Jest jednak “lekarstwo” na takie trudności – w bagażu podręcznym warto posiadać ulubione zatyczki przeciwhałasowe. Obecnie na rynku jest naprawdę wiele rodzajów stoperów do uszu. Mają one bardzo różne właściwości. Podczas podróży może nie użyjemy tych przeznaczonych  na basen, do uprawiania sportów strzeleckich i motorowych. Skorzystać za to można z zatyczek do uszu na wymiar (zapewniających niebywały komfort), zatyczek formowanych, jednorazowych i uniwersalnych. Przydadzą się też stopery do uszu na chrapanie czy do snu. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalne kolorowe zatyczki do uszu (niebieskie) Haspro Fly Kids Universal, dla dorosłych – Haspro Fly Universal.

Zatyczki silikonowe – ochrona dla każdego

Zatyczki do uszu silikonowe to produkt wykonany z bardzo miękkiego  materiału: silikonu medycznego o właściwościach hipoalergicznych. Dzięki posiadaniu filtra akustycznego mają możliwość obniżenia słyszanego hałasu aż o 23 decybele! Dostępne w naprawdę wielu wariantach kolorystycznych. Ich bardzo wielką zaletą jest możliwość wielokrotnego używania – skutkiem czego zanotujemy duże oszczędności

Filtr