Ból uszu podczas lotu samolotem

RECEPTA NA PRZYJEMNY LOT

…czyli coś, co niektórym może wydawać się niemożliwe do osiągnięcia. Skoro kliknąłeś w nasz artykuł, może nawet Tobie? Jeżeli wynika to z problemu z bólem uszu w trakcie lotu – świetnie trafiłeś! Jest jeden skuteczny sposób, jak mu zaradzić. Ale może zacznijmy od podstaw.

Skąd pochodzi ból uszu w samolocie?

Przede wszystkim z ciśnienia powietrza – musimy pamiętać o tym, że w czasie lotu jest ono o wiele niższe, niż na lądzie. Mimo, iż ciśnienie w kabinie samolotu utrzymywane jest na jednym poziomie, to startowanie oraz lądowanie, nadal pozostaje problematyczne. W tych dwóch momentach ciśnienie gwałtownie zmienia się, powodując negatywne skutki w organizmie człowieka. Na największe dolegliwości mogą cierpieć osoby z nadciśnieniem, chorobami układu krążenia i układu oddechowego, ale także niemowlęta, małe dzieci i osoby starsze. Nawet jeżeli obecnie jesteś przeziębiony, masz problem z zatokami, czy akurat dopadła Cię alergia, lot może sprawić Ci dyskomfort. Wato pamiętać, że im masz „sprawniejszy” i bardziej drożny nos, tym lepiej trąbki słuchowe, odpowiedzialne za przepływ powietrza, poradzą sobie z nim.

Do zatkania i bólu uszu dochodzi w momencie, gdy w organizmie pojawia się różnica ciśnienia – następuje obrzęk błony śluzowej wyścielającej trąbki słuchowe, tym samym hamując odpowiedni przepływ oraz prowadząc do dysproporcji, między ciśnieniem w jamie słuchowej, a tym panującym w otoczeniu. Można powiedzieć, że w tym momencie ucho blokuje się. Co warte zaznaczenia, niekiedy nawet skrzywiona przegroda nosowa może prowadzić do takich dolegliwości.

W czasie letnich podróży samolotem pamiętaj – różnica temperatur i wilgotności też ma ogromne znaczenie na kondycję Twojego organizmu w czasie lotu. Warto przygotować się na szybkie zmiany temperatur na pokładzie samolotu i podczas opuszczania go. Tego typu dysproporcje mogą spowodować obrzęk śluzówki, jej puchnięcie i wysychanie, a także niedrożność nosa. Przed planowanym lotem warto zadbać o siebie, nawet jeżeli występuje lekkie przeziębienie, czy obniżenie odporności. Każdego rodzaju osłabienie organizmu potęguje problemy z uszami w trakcie lotu.

Popularne metody walki z zatkanymi uszami

Pewnie można domyślić się, że nie wspominamy o nich, aby Ci je polecać. Nie są one również naszą wcześniej wspomnianą receptą. Nazwijmy to może „krótkim przeglądem przeważnie mało skutecznych metod”. Mamy więc tak: ziewanie, przełykanie śliny, żucie gumy, ssanie cukierka, wydmuchiwanie nosa, wypuszczanie powietrza nosem z zamkniętymi ustami i zatkanym nosem, próby wypuszczenia powietrza uszami, tabletki przeciw obrzękowi błony śluzowej, czy picie wody niegazowanej. Ogrom, prawda? Mimo, iż wymienione sposoby wydają się być niewinne u niektórych pasażerów potęgują ból uszu. Oczywiście dla części osób mogą okazać się pomocne, ale wiąże się to również z ryzykiem, że na pokładzie samolotu okaże się, iż żadna z nich jednak się nie sprawdza.

Następną metodą jest użycie jednorazowych piankowych zatyczek do uszu. Tutaj już trochę bliżej do naszej recepty, ale nadal to nie to. Korki do uszu tego rodzaju niestety nie gwarantują pełnej ochrony słuchu. Przez swoją strukturę i materiał nie dostosowują się idealnie do ucha, co powoduje dyskomfort i niewygodę oraz mimo „posiadania czegoś w uchu” nadal przepuszczanie powietrza, zwiększając ciśnienie w uchu. Dodatkowo, w środku zatyczki nie znajduje się żaden filtr, przez co hałas jest tłumiony na jednym, zbyt intensywnym poziomie, skutkując wzrostem uczucia odizolowania. Przy dłuższym stosowaniu ucho może zacząć się w nich pocić, ponieważ nie są dostosowane do jego odpowiedniej wentylacji. Jednak jeżeli szykujesz się na krótki lot i wcześniej zaopatrzysz się w odpowiednio dobrany rozmiar stoperów, może okazać się to skuteczna metoda – a na pewno lepsza od uprzednio wymienionych.

Nasza recepta, a Twoja spokojna podróż

Czas wprowadzić trochę pozytywów po poprzednich akapitach. Najwyższa pora przedstawić Ci naszego faworyta oraz niezastąpionego towarzysza Twoich podróży. Są to uniwersalne zatyczki samolotowe do uszu HASPRO FLY oraz HASPRO FLY FAMILY PACK. Ich produkcja od samego początku nakierowana jest na spełnienie najwyższych standardów, aby zapewnić Ci bezproblemową podróż.

Skoro od początku, to może zacznijmy od materiału, z którego są wykonane – jest to hipoalergiczny silikon. Jego najważniejszą zaletą jest termoplastyczność, oznacza to, że pod wpływem temperatury ciała idealnie dopasowuje się do kształtu kanału słuchowego. Dzięki temu możesz być pewny, że zatyczki HASPRO będą pasować, a użytkowanie ich będzie komfortowe. Dodatkowo materiał ten jest dostosowany do wielogodzinnego noszenia. Jeżeli obawiasz się, że Twoje uszy, od długiego stosowania zatyczek, zaczną się pocić, na to też mamy rozwiązanie! Ochronniki HASPRO posiadają filtr wentylujący kanał słuchowy. Filtr ten odpowiedzialny jest również za redukcję ciśnienia w uszach, powstającego podczas startowania i lądowania samolotu. Prowadzi to do całkowitej eliminacji uczucia zatkanych uszu. Jeżeli w czasie podróży marzysz o śnie i zrelaksowaniu się, ale przeszkadza Ci w tym hałas, też śmiało zastosuj zatyczki do uszu HASPRO. Są przystosowane do eliminowania niepożądanych dźwięków, bez uczucia odizolowania. Chcąc zapewnić Ci pełną swobodę podczas użytkowania, zatyczki zostały stworzone tak, by nie wystawać poza linię ucha. Jedna para zatyczek do uszu HASPRO może towarzyszyć Ci przy wielu podróżach, dostosowane są do wielokrotnego użytku.

Stopery do uszu HASPRO to idealna recepta na podróż samolotem:

  • – bez wrażenia zatkanych uszu,
  • – bez bólu odczuwalnego przy zmianach ciśnienia,
  • – bez hałasu przeszkadzającego Ci w odpoczynku,
  • – bez uporczywego ciśnienia w uszach,
  • – bez uczucia odizolowania.

Przekonaj się sam, co znaczy pełna komfortu podróż, wraz z HASPRO!

Zatyczek nie szukaj w aptekach, zaopatrz się w nie już dziś! Zapraszamy do kliknięcia w linki odsyłające do stron produktów, gdzie poznasz więcej cech oraz opinie o stoperach do uszu HASPRO.

⬇