Co zabrać ze sobą do szpitala?

Pobyt w szpitalu nigdy nie należy do przyjemności. Duże, wieloosobowe sale, zetknięcie z osobami, które są bardzo chore. Warto zadbać, by zapewnić sobie minimalny komfort, jeśli mamy w tym miejscu spędzić kilka dni. Tym bardziej, że obecnie uniemożliwione są odwiedziny osób z zewnątrz. Co zabrać ze sobą do szpitala, by przetrwać kilka dni w wieloosobowej sali? Oto kilka naszych rad!

Podstawowe wyposażenie torby do szpitala

Oczywiście są pewne podstawowe przedmioty, które obowiązkowo powinniśmy mieć ze sobą, wybierając się do Szpitala. Jeśli zatem nasze przyjęcie jest planowe i możemy się do niego odpowiednio przygotować, w swojej torbie trzeba mieć:

  • skierowanie do szpitala oraz dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja szkolna w przypadku niepełnoletniego dziecka,
  • historię choroby w postaci dokumentacji medycznej,
  • informacje na temat swojej grupy krwi – najlepiej oryginalny wynik badania, gdzie jest informacja o grupie krwi oraz czynniku Rh,
  • informację na temat aktualnie zażywanych leków, witamin, ziół i suplementów diety,
  • przybory kosmetyczne i toaletowe (szczoteczka i pasta do zębów, żel pod prysznic, szczotka/grzebień, itp.),
  • klapki pod prysznic i/lub pantofle,
  • bieliznę osobistą oraz szlafrok,
  • bieliznę nocną (w zależności od upodobań piżamę lub koszulę nocną),
  • ręcznik do rąk oraz ręcznik kąpielowy.

Co jeszcze warto przy sobie mieć w szpitalu?

Każdy z nas ma swoje ulubione przedmioty. Do torby z pewnością warto spakować kubek i sztućce – nie we wszystkich szpitalach te dwie rzeczy zapewni nam personel kuchenny. Można mieć także niegazowaną wodę mineralną oraz sucharki bezcukrowe.

Pamiętaj także, by mieć pod ręką środki higieny osobistej. Przydatne będą ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, podpaski. Możesz zapytać w szpitalu, czy w Twoim przypadku masz się zaopatrzyć w coś dodatkowego. Przykładowo, kobieta, która przyjeżdża do szpitala rodzić dziecko, powinna mieć także wkładki laktacyjne i majtki poporodowe. Ponadto powinna mieć ona drugą torbę z ubrankami, pampersami, kosmetykami oraz innymi rzeczami niezbędnymi do pielęgnacji nowonarodzonego dziecka.

Książki i czasopisma – pomogą Ci zabić nudę

W szpitalu będziesz mieć z pewnością sporo wolnego czasu pomiędzy zabiegami. Możesz go wykorzystać na czytanie książek lub ulubionych czasopism! Warto zatem mieć pod ręką jedno lub dwa czytadła. Czytanie książek działa relaksująco, pozwala oderwać się od szarej codzienności. Ponadto bardzo rozwija wyobraźnię. Lektura książki o lubianej przez nas tematyce z pewnością sprawi, że czas minie nam szybciej.

Stopery do uszu – pozwolą na spokojny sen

Wieloosobowa sala, w której śpimy razem z nieznanymi nam ludźmi to miejsce, w którym możemy natknąć się na osobę, która chrapie. Skutecznie może nam to uprzykrzyć pobyt w szpitalu. Z tego powodu warto na ten czas kupić sobie jednorazowe stopery do uszu albo specjalne zatyczki do uszu wielokrotnego użytku. Obecnie na rynku jest naprawdę spory wybór tych praktycznych rozwiązań. W zależności od Twoich możliwości budżetowych możesz sięgnąć również po specjalne zatyczki do uszu na wymiar, które są wykonywane na podstawie odlewu Twojego kanału słuchowego!

Telefon komórkowy – bądź w kontakcie z bliskimi

Nowoczesny telefon komórkowy pozwoli Ci zachować kontakt z rodziną oraz przyjaciółmi. Dzięki niemu zadzwonisz i poinformujesz ich o swoim stanie zdrowia, a może nawet znajdziesz czas na odstresowujące plotki z przyjaciółką. Ponadto współczesne smartfony zapewniają nam rozrywkę. Można na nich grać w gry, oglądać filmy, spędzać czas w mediach społecznościowych. Wystarczy pobrać odpowiednie aplikacje i mieć odpowiednio duży pakiet internetu mobilnego.

Pamiętaj, by do szpitala nie brać cennych przedmiotów, biżuterii, itp. Szpital nie weźmie odpowiedzialności za ewentualną kradzież tych przedmiotów. Niestety, obce osoby trzeba traktować z dozą ograniczonego zaufania. Podczas swojego pobytu w tym miejscu będziesz często znajdować się poza salą chorych – podczas badań, czy zabiegów.