Ochronniki słuchu na wymiar – rozwiązanie dla pracowników stoczni i marynarzy

Indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników stoczni i marynarzy

Indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników stoczni i innych zakładów zajmujących się różnymi etapami produkcji statków to nie fanaberia, ale mądra inwestycja w ochronę słuchu i komfort pracy. Dlaczego? Ze względu na specyfikę branży, w której hałas, duże zanieczyszczenie, wilgotność i ograniczona przestrzeń są na porządku dziennym.

Hałas w maszynowniach i innych pomieszczeniach zakładu pracy ma różne natężenie, dlatego zatyczki do uszu powinny zostać dopasowane do rodzaju i nasilenia dźwięków w nich występujących. Zwykłe, standardowe nauszniki i jednorazowe zatyczki nie mogą sprawdzić się w każdym przypadku. Co więcej, dbając o bezpieczeństwo pracowników, musimy mieć na uwadze nie tylko ich słuch. Skuteczne tłumienie hałasu w pracy nie może wiązać się jednocześnie z odcięciem od innych dźwięków takich jak głos współpracownika lub sygnały alarmowe ostrzegające o niebezpieczeństwie. Najlepsze możliwości selektywnego tłumienia dźwięków zapewniają właśnie indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników.

Duże zanieczyszczenie i wysoka wilgotność w miejscu pracy to mało komfortowe warunki, których jednak w stoczniach ciężko uniknąć. Wiąże się z tym pot i brud. Ciężkie nauszniki i jednorazowe zatyczki do uszu sprawiają, że ucho poci się jeszcze bardziej, zwiększając dyskomfort i powodując niechęć do ich noszenia. Pył i inne zanieczyszczenia osiadające na nausznikach są trudne do wyczyszczenia. Indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników pozwalają nie tylko zapobiec poceniu ucha, dzięki odpowiedniej jego wentylacji, ale także są łatwe do wyczyszczenia. Praca na ograniczonej przestrzeni wiąże się z koniecznością zwiększonej ostrożności w celu uniknięcia zahaczenia i zawadzenia o wystające elementy. Ma to wpływ nie tylko na jakość pracy, ale także na bezpieczeństwo pracowników. Duże, ciężkie, odstające nauszniki stwarzają zagrożenie w ciasnych przejściach i na stanowisku pracy. Indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników nie wystają z kanału słuchowego i zapewniają maksymalną wygodę.

Na zdrowiu pracowników nie warto oszczędzać. Dzięki wprowadzeniu indywidualnych zatyczek do uszu w Twoim zakładzie pracy pokażesz, że w zakresie ochrony słuchu pracowników stosujesz zawsze najwyższe standardy!

Polecane ochronniki: https://haspro.pl/sklep/zatyczki-na-wymiar/haspro-static/