Indywidualne ochronniki słuchu dla pracowników sektora spożywczego

INDYWIDUALNE OCHRONNIKI SŁUCHU DLA PRACOWNIKÓW SEKTORA SPOŻYWCZEGO

Maszyny używane przy produkcji i obróbce żywności często mogą być naprawdę głośne. Co więcej, wiele z nich pracuje w trybie ciągłym i w trakcie 8-godzinnego dnia pracy osoba, która przy nich pracuje, słyszy je bez przerwy. Po jednym dniu pracy pracownik może czuć się „tylko” zmęczony, ale po dłuższym czasie zaczną pojawiać się problemy ze słuchem. Jego ochrona to więc konieczność.

Indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników branży spożywczej?

Wiele osób nieznających dobrze przemysłu spożywczego mogłoby być zaskoczonych. Zakłady zajmujące się produkcją i przetwarzaniem żywności zwykle nie kojarzą się ludziom z dużym natężeniem hałasu. Pozory jednak mylą. Hałas w pracy występuje nie tylko tam, gdzie produkuje się elementy wymagające spawania, czy użycia ciężkich narzędzi takich jak m.in. młoty. Maszyny używane przy produkcji i obróbce żywności często mogą być naprawdę głośne. Co więcej, wiele z nich pracuje w trybie ciągłym i w trakcie 8-godzinnego dnia pracy osoba, która przy nich pracuje, słyszy je bez przerwy. Po jednym dniu pracy pracownik może czuć się „tylko” zmęczony, ale po dłuższym czasie zaczną pojawiać się problemy ze słuchem. Jego ochrona to więc konieczność. Na szczęście istnieje kilka sposobów, by o nią zadbać. 

W przemyśle spożywczym najlepiej sprawdzą się indywidualne zatyczki do uszu. Dlaczego?

Jednym z najważniejszych wymogów, jakie musi spełniać zakład spożywczy, jest higiena. Wymóg ten jest również szczególnie rygorystycznie sprawdzany podczas każdej kontroli i audytu. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę możliwe konsekwencje związane z zanieczyszczeniem produktu. Z tego względu wszystkie nasze indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników są wyposażone w metalowe kulki, które zostaną rozpoznane przez wykrywacz metali, w sytuacji, gdy zatyczka wpadnie np. do maszyny mieszającej produkt. Być może uważasz, że są to przypadki marginalne i wystarczy, by pracownik uważał na to, co robi. Takie sytuacje zdarzają się jednak, a niewielką zatyczkę można czasami przeoczyć, dlatego warto zabezpieczyć się przed taką możliwością. Dzieje się tak najczęściej w przypadku zatyczek jednorazowych, które ciężko dopasować idealnie do ucha, dlatego ich wysunięcie zdarza się częściej, niż możemy się spodziewać. Perfekcyjne dopasowanie indywidualnych zatyczek do uszu dla pracowników minimalizuje prawdopodobieństwo tego typu zdarzenia niemal do zera.

Oprócz zapobiegania wypadnięciu i „zagubieniu” zatyczek w produkcie spożywczym nasze ochronniki słuchu mają także inne zalety ważne w każdej branży takie jak wygoda i możliwość dopasowania stopnia tłumienia dźwięków, by ograniczyć niepożądany hałas bez tłumienia dźwięków pożądanych takich jak głosy współpracowników. Jeśli działasz w branży spożywczej, indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników to najlepszy wybór dla Ciebie!

Polecane ochronniki: https://haspro.pl/sklep/zatyczki-do-uszu/haspro-indu-premium/