Hałas w biurze – jak sobie z nim poradzić?

Jak przetrwać w Open Space?

Wizja biura na otwartej przestrzeni początkowo wyglądała bardzo atrakcyjnie. Główną zaletą, za którą poszli pracodawcy, było obniżenie kosztów wyposażenia stanowisk pracy oraz (w założeniu) lepsza, szybsza i łatwiejsza komunikacja oraz współpraca pracowników, która miała skutkować podniesieniem wyników pracy. A jak w rzeczywistości? Hałas, szum, trudności w skupieniu się, brak koncentracji, rozkojarzenie, gorsza wydajność, stres i wiele innych…

Jak wyeliminować uciążliwy biurowy szum?

Co najważniejsze, zadbaj o swoją ochronę, a tak właściwie ochronę swoich uszu, bo to od nich zaczyna się Twój problem. Hałas i szum powstający w biurze od rozmów, klawiatur, telefonów, krzeseł, drukarek, itd. potrafi sięgać 65 dB. To prawie tyle co pracujący odkurzacz! Codzienny kontakt z tak wysokimi dźwiękami ma niezwykle negatywny wpływ na Twój organizm oraz efektywność pracy. Przez panujący szum mało kto potrafi w pełni skupić się na swoich zadaniach. Dodatkowo przebywanie w takim otoczeniu powoduje większe zmęczenie, podwyższony poziom stresu oraz wyczerpanie organizmu. Zagłuszanie dźwięków biura muzyką puszczaną na słuchawkach może okazać się złym rozwiązaniem, ponieważ to kolejny bodziec i jeszcze większe rozproszenie. Użycie piankowych jednorazowych zatyczek także będzie nietrafną metodą, ponieważ są one niewygodne, mogą uczulić i sprawić dyskomfort. A co więcej, ich codzienne kupowanie finalnie okaże się sporym wydatkiem. W takim razie, czy istnieje złoty środek na pracę w biurze? Oczywiście!

Pracuj w ciszy z Haspro Office

Chcąc ułatwić ci codzienność stworzyliśmy zatyczki do uszu przeznaczone do pracy w biurze Haspro Office. Stopery zarówno swoimi właściwościami, jak i wyglądem, dopasowane są do potrzeb pracownika biurowego. To produkt od A do Z stworzony z myślą o spokojnej i komfortowej pracy. Zatyczki Haspro Office produkowane są z niezwykle miękkiego, hipoalergicznego silikonu, który pod wpływem ciepła ludzkiego dostosowuje się do kształtu kanału słuchowego. Dzięki czemu możesz mieć pewność, że zatyczki nie uczulą Cię, będą wygodne i dopasowane. Filtr akustyczny zastosowany w stoperach do pracy Haspro zapewnia tłumienie biurowego szumu, jednak mimo to będziesz w stanie usłyszeć sygnały alarmowe, jak np. Twój dzwoniący telefon. Dodatkowo filtr ten zapewnia wentylację kanału słuchowego, dzięki czemu możesz swobodnie nosić zatyczki przez cały dzień w pracy, bez pocenia się uszu i dyskomfortu. Zatyczki zostały zaprojektowane tak, aby ich design był maksymalnie dyskretny i uniwersalny. Są przezroczyste i niewielkie, przez co praktycznie nie widać ich w uszach.

Wszystkie te cechy razem tworzą produkt w pełni dostosowany do Twoich potrzeb. Poznaj nowy wymiar Twojej pracy – spokojny, cichy i efektywny, razem z Haspro Office!