Gdzie możemy kupić zatyczki do uszu?

W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo często narażeni na różnego rodzaju hałas. Szczególnie dotkliwie odczuwają to mieszkańcy większych miast: nawet w mieszkaniach czy domach nie mają możliwości odgrodzenia się od niego. Odgłosy uliczne, komunikacji miejskiej, wydarzeń odbywających się w plenerze czy demonstracji mogą mieć duży wpływ na samopoczucie oraz zdrowie (mogą powodować bóle głowy). Czy do hałasu da się przyzwyczaić? Niestety – nie, choć gdy jesteśmy narażeni na długotrwałe jego działanie, wydaje się, że nie mamy z tym problemu. Dzieje się tak za sprawą złudnego wrażenia, powodującego, że w miarę upływu czasu zwyczajnie możemy nie zdawać sobie sprawy z głośniejszego tonu głosu czy zmieniania głośności TV (tymczasem mogą to być pierwsze zwiastuny utraty słuchu).

Zjawisko hałasu jest uciążliwe dla wielu osób, zwłaszcza dla tych cierpiących na mizofonię (nadwrażliwość dźwiękową, nienawiść do nich).

Zatyczki – ratunek dla uszu i psychiki

Stopery są bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Są idealne do odgrodzenia się od hałasu gdy tylko tego potrzebujemy. Warto używać ich nie tylko gdy jesteśmy nastawieni na długotrwałe działanie niepożądanych dźwięków, lecz także gdy potrzebujemy idealnej ciszy i skupienia.

 

Zatyczki do uszu przydadzą się w podczas odpoczynku, lotu samolotem (obniżą ciśnienie w uszach),  w podróży, czy podczas uprawiania sportów motorowych, strzelectwa.

 

Wiele osób stosuje je również podczas snu odgradzając się od dźwięku chrapania bliskiej osoby. Ich używanie zapobiega zarówno negatywnym skutkom zdrowotnym narażenia na hałas, a także rozdrażnieniu z tym związanym.

Gdzie można kupić stopery?

 

Używanie ochronników słuchu staje się coraz bardziej powszechne, ludzie coraz częściej potrzebują “magicznego środka” by odgrodzić się od hałasu dnia codziennego lub by skupić się podczas pracy (szczególnie uwidoczniło się to podczas pandemii koronawirusa i pracy oraz nauki zdalnej). Stopery można zakupić w różnych miejscach: osobiście oraz za pośrednictwem Internetu.

 

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup zatyczek w aptece: mają je w swoim asortymencie nawet te mieszczące się w malutkich miastach, miasteczkach. Również w aptekach tak zwanych sieciowych często jest możliwość zaopatrzenia się w ochronniki słuchu. To rozwiązanie posiada wiele plusów, jednak największym z nich jest możliwość zakupu w momencie gdy tego potrzebujemy, bez konieczności kilkudniowego oczekiwania.

Niestety w aptekach stopery do uszu są zwykle gdzieś głęboko schowane i jeśli nie będziemy pamiętać, że mamy je kupić to niestety – tzw. „przypadkiem ich nie zauważymy”.

Wizyty w aptece często podyktowane są koniecznością, sama wizyta po stopery nierzadko jest kłopotliwa, może wiązać się również ze spotkaniem osób w czasie infekcji, choroby, co może okazać się niebezpieczne dla nas, dla osób z obniżoną odpornością.

Innym, choć bardziej czasochłonnym (ze względu na czas dostarczenia przesyłki) rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w stopery korzystając z Internetu. Przed zakupem warto zastanowić się nad tym, czego potrzebujemy, dokładnie to sprecyzować, ponieważ w Internecie jest ogromny wybór artykułów do ochrony słuchu.

 

Stopery można zakupić w aptekach internetowych z odbiorem w jednej z filii lub dostawą do domu.

 

Współpraca HASPRO i HEBE

W drogeriach Hebe w całym kraju pojawiła się możliwość zaopatrzenia w ochronniki słuchu HASPRO. To bardzo dobra wiadomość – sklepy tej marki znajdują w wielu polskich miastach (w marcu 2021 roku ich liczba wynosiła 268).

 

Hebe jest jedną z najbardziej innowacyjnych drogerii w Polsce, która jako pierwsza dostrzegła potrzebę zaoferowania swym klientom możliwości kupna zatyczek do uszu.

Drogerie na Zachodzie Europy od wielu lat posiadają w swojej ofercie rozbudowaną ofertę stoperów do uszu.
Badania i analiza trendów jednoznacznie wskazuje, że rosnącą popularność zatyczek do uszu jako antidotum na zawrotne tempo naszego życia. Dziś trudniej jest znaleźć chwilę spokoju, gdyż 24 godziny na dobę otaczają nas dźwięki, z których olbrzymia część jest niepożądana, a niektóre niebezpieczne dla naszego słuchu.
Drogeria Hebe to miejsce, w którym klient może poczuć się zaopiekowany. Oferta sklepu jest bardzo rozbudowana i bogata, a produkty w nim oferowane – najlepszej jakości. Dostać w nim można naprawdę różnorodne artykuły, między innymi do pielęgnacji twarzy, włosów, makijażu, a także szeroko pojętej higieny (jamy ustnej, intymnej, suplementy diety, ochrona antybakteryjna). Wyżej wspomniana różnorodność produktów jest ogromnym plusem – ich dostępność w jednym miejscu pozwala zaoszczędzić czas, a dzięki przystępnym cenom i interesującym promocjom – oszczędzamy również pieniądze. Sklep swoim klientom udostępnia możliwość zarówno zakupu osobistego jak i za pośrednictwem sieci (z odbiorem w drogerii lub z dostawą do domu, paczkomatu, z dostarczeniem do wybranego punktu).

Fakt rozpoczęcia współpracy HASPRO z siecią Hebe to początek czegoś nowego. Ma to ogromny wpływ na popularyzację ochronników słuchu – sklepy sieci, jak już wspomniano, znajdują się w wielu polskich miastach. Dzięki temu – zakup stoperów będzie o wiele prostszy i szybszy.

W obecnych czasach są osoby, którym korzystanie z Internetu, sprawia trudność, dla wielu ludzi, zwłaszcza starszych oraz niepełnosprawnych i wykluczonych komunikacyjnie dotarcie do znajdującej się w dużej odległości apteki również może być problemem, czasem nie do pokonania.

W Hebe zaopatrzymy się w zatyczki do uszu MULTI10, Jest to produkt jednorazowy, do użytku ogólnego: podczas odpoczynku, snu, podróży. Szczególnie przydadzą się w sytuacjach niespodziewanych, w momentach gdy będziemy potrzebować odgrodzenia się od świata i dźwięków.